Невитрачений Вихід Транзакції (UTXO) 🇺🇦

This text is taken from a longer article about Coinjoins.

“UTXO” це просто жахлива, жахлива назва. В той час як вона чудово сама себе пояснює, і зрозуміла досвідченим Бінкоїнерам, для початківців це повнісенька маячня. Краще б її назвали “Отримана монета” або щось схоже. Саме на цьому моменті, можливо ви вже зрозуміли про що йде мова.

Незважаючи що біткоїни можна поділити, краще їх уявляти не рідиною, а як окремі частини, наче монети у вашій кишені. Мені подобається, у якості приклада, використовувати конкурента Біткоїна – золото. Уявіть що ви отримали золоту монету вагою 1.2 грами, і вам треба комусь оплатити 0.2 грами. Для цього потрібно було би розплавити монету вагою 1.2 грами та виправити дві нові, першу вагою 0.2 грами, для оплату, та другу вагою 1 грам, як залишок від вашої монети.

З Бінкоїном схожа історія. Коли ви отримуєте 1.2 біткоїна на свій гаманець, вони перебувають у вигляді цілої “отриманої монети” або UTXO розміром 1.2 біткоїна. При потребі витратити 0.2, ви не можете відкусити частину і витратити лише її, для цього потрібно “розплавити” всі 1.2 біткоїна використавши їх у якості оплати. Під час оплати ви можете поділити їх як вам заманеться, направивши на будь які гаманці, серед яких може бути і ваш гаманець.

Саме тут починає свою справу концепція “решти”. Щоб витратити 0.2 біткоїнп ви встановлюєте 1.2 біткоїна як вхід транзакції, та встановлюєте два виходи; перший як оплата (0.2 біткоїна), і другий (1.0 біткоїн) як решта яка повертається на ваш власний гаманець. Це матиме такий вигляд:

1.2 біткоїни Аліси що перебувають на одному з її гаманців, розділені на два. На гаманець дилера Ламборджині відправлено 0.2 біткоїни, а на інший гаманець, який належить Алісі, відправлено 1 біткоїн.

На останок ще один приклад – уявіть що у вас є наступні UTXOси на вашому гаманці, і вам потрібно оплатити комусь 0.6 біткоїна.

0.2 біткоїна

0.5 біткоїна

0.002 біткоїна

У транзакції брали б участь 0.2 та 0.5 UTXO біткоїна, а 0.002 UTXO біткоїна залишились у спокої. У транзакції було б два виходи 0.6 біткоїна у якості оплати і 0.1 біткоїна як решта. Після такої транзакції на вашому гаманці буде 0.002 та 0.1 UTXO біткоїна. Загалом дві “монети”, на загальну суму 0.102 біткоїна (без комісії майнерам, щоб не ускладнювати).

Tips:

Static Lightning Address: dandysack84@walletofsatoshi.com


On-chain or Lightning

%d